DAZKIRI BELEDİYESİ
GÜLEN KORA
KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ
 
 
 
Anasayfa
Hakkımızda
Okulumuz
Eğitim
KVKK
Galeri
İletişim
 
BİZ KİMİZ?

Kreşimiz,okul öncesi eğitimin;yaşam boyu öğrenmenin başlangıcı olmasının yanısıra çocukların kişilik yapılarını ve yaşama bakışlarını derinden etkileyen bir gelişim süreci olduğuna inanmaktadır.

Çoocuklarımız her biri gelişim,ihtiyaç ve yaşam biçimi bakımından birbirinden farklı ve çok değerli bireylerdir.En büyük hedefimiz,çocuğun eğlenerek öğrenmesi ve benzersiz yetenekleriyle birlikte bir birey olarak büyümesini desteklemek,kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam için ömür boyu sürecek bir tutku aşılamaktır.

Yaratıcı potansiyelin en üst düzeyde olduğu okul öncesi dönemde çocukların yaratıcılıklarının desteklenmesi önemlidir.Yaratıcılığın gelişimine elverişli çevreler,çocukların öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirmelerine yardımcı olur ve öğrenmeyi eğlence haline getirir.Sürekli değişen dünyada,çocukların yeni durumlara uyum gösterecek becerilerle donanmaları gerekmektedir.Yaratıcı sorun çözme deneyimleri,bireyleri hem geleceğin hızlı değişimlerine uyum göstermeye hem de günlük yaşamın artan gereklerine cevap verecek etkin beceriler geliştirmeye daha iyi hazırlayacaktır.

Bizim için bir çocuğun yaratıcılığı ve hayalleri onun en önemli hazinesidir.Her zaman çocuk başkahraman olarak güçlü,zengin ve yeteneklidir.Çocuklara bu yönlerini destekleyici ve teşvik edici öğrenme ortamları sunmak merak duygularını geliştirmek,keşfe yaklaşmalarını sağlamak,öğrenmeye karşı duydukları heyecanın sürekliliğini desteklemek bu sürecin bir parçasıdır.Çünkü çocuklardaki merak onların en iyi öğretmenlerinden biri olabilir.Okulumuzda her sınıf kendine özgü bir ailedir.Bu ailede bir birey olmanın,sosyalleşmenin verdiği haz,çocuğun özgüveninin artmasını sağlar.

VİZYONUMUZ

Çağdaş,Atatürkçü düşünceye sahip ,cesur,yeniliklere ve değişime uyum sağlayabilen,yaratıcı,mutlu,duyarlı ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek ve çocuklarımızla farlılık yaratmaktır.

MİSYONUMUZ

2-6 yaş arası çocukların gelişimsel yeterliliklerini desteklemek,yenilikçi düşünen bireyler olarak ilköğretime hazırlamak,araştırma temelli bir yaklaşım geliştirmek,öğrenmenin verdiği mutluluğu yakalayarak sürdürmelerini sağlamaktır.

Bize Ulaşın
 
 
 kres@dazkiri.bel.tr
 0 (272) 421 33 22
 0 (533) 450 99 13
 Yeniyol Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:11
 Dazkırı / AFYONKARAHİSAR
Dazkırı Belediyesi Gülen Kora
Kreş ve Gündüz Bakım Evi
Copyright © 2016 Dazkırı Belediyesi Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evi | kres@dazkiri.bel.tr | www.gulenkorakres.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi